Druhá etapa průpichu začala, Přerov trápí kolony i objížďky

Co všechno ještě přerovští řidiči vydrží? foto: Tomáš Navrátil, facebook

PŘEROV – Začala druhá etapa stavby průpichu Přerovem. Na čtyři měsíce se částečně uzavřela ulice Tovární, vůbec pak neprojedete křižovatkami s ulicemi Nádražní, Kramářova a Denisova. Řidiče čeká další test nervů a psychické odolnosti.

Stavba čtyřproudové moderní komunikace, která výrazně uleví dopravní situaci v Přerově má své oběti. Jednou z nich je uzavírka frekventovaných úseků, která potrvá do konce srpna. Naprostý zákaz má nákladní automobilová doprava, osobní auta budou mít průjezd umožněný. Stavební práce a omezení z nich vyplývající se dotknou i chodců, pro něž bude zřízen zabezpečený průchod stavbou v místě bývalého přechodu z ulice Nádražní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zachován zůstává i provoz autobusů a autobusového nádraží. „Autobusy linek MAD č. 101, 103, 111 a 112 budou vedeny po objízdné trase přes ulice Husova, Kojetínská, Komenského a Šířava, kde v místě u chodníku vedoucího za kino Hvězda k Mens, obslouží náhradní, dočasně zřízenou zastávku Přerov, Prior. V opačném směru, v místě naproti současné zastávky Šířava SOU, obslouží náhradní dočasně zřízenou zastávku Přerov,Prior (u kostela sv. Michala) a na kruhovém objezdu u Galerie naváží na svou původní trasu,“ sdělila tisková mluvčí města s tím, že parkoviště u Hypernovy zůstává prozatím zachováno.

Objízdné trasy pro zbytkovou nákladní dopravu, která do centra nesmí, jsou stanoveny po komunikacích I. třídy (po sil. I/55A, I/55 ul. 9. května, tř. 17. listopadu a II/434 ul.Komenského).

„Výstavbou průpichu dojde k výraznému nárůstu obslužné kapacity silnice I/55 a ke zkrácení průjezdu městem z 3,7 na 2,9 km. Stavba průpichu umožní rychlejší a kapacitnější přesun vnitřní dopravy, která je sama o sobě dosti vysoká a bude narůstat. Vím, že je to otravné. Pořád nějaké uzavírky, objížďky, kolony. Teď stojíme v kolonách, protože se něco staví, ale zapátrejte v paměti, že se stávalo v kolonách i dříve, a to se nedělalo z dopravních staveb vůbec nic. Vydržme to společně, výsledek bude stát rozhodně za to,“ vyzývá radní pro dopravu Tomáš Navrátil.