Hasiči se rozhodně nenudili, zasahovali u jedenácti dopravních nehod. Bohužel při nich došlo k mnoha zraněním

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Velké Petrovice)

KRÁLOVÉHRADECKO – Náraz do plotu, střet traktoru s osobním autem a nehoda dvou motocyklů, nejen takové byly zásahy hasičů napříč krajem, od uplynulého pátku do neděle. Zdravotnická záchranná služba se při jedné z nehod musela postarat o tři zraněné.

Na Hradecku došlo od pátku do neděle ke čtyřem dopravním nehodám. První z nich se stala v královéhradecké metropoli, uplynulý pátek krátce před půl osmou ráno. V ulici Bratří Štefanů, museli zasahovat místní profesionální hasiči, kteří likvidovali následky střetu osobního auta a motocyklu. O jednoho zraněného se postarali záchranáři.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další páteční nehodě došlo, na silnici mezi Novým Bydžovem a Králíky, krátce před osmou hodinou ranní. Osobní vozidlo narazilo do stromu, jeden zraněný potřeboval péči lékařů. Profesionální hasiči z Nového Bydžova zabezpečili nabourané vozidlo proti vzniku požáru.

Poslední dubnový den došlo ještě k jedné nehodě a to opět v Hradci Králové. Ke srážce dvou osobních aut, do ulice Akademika Bedrny, přispěchali krátce po deváté hodině dopoledne místní profesionální hasiči. Jednotka zajistila místo události a uvolnila křižovatku. V péči zdravotnické záchranné služby musel skončit jeden zraněný.

Na 1. máje došlo v Hradci Králové, krátce před půl osmou večer, ke střetu osobního vozidla a motocyklu, v ulici Akademika Bedrny. Místní profesionální hasiči odpojili u obou vozidel autobaterie, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbetem a postarali se o odstranění auta a motorky mimo silnici. Zraněný motorkář musel skončit v péči záchranářů.

Na Jičínsku byly zaznamenány během uplynulé soboty dvě dopravní nehody. K první z nich došlo v katastru obce Podhorní Újezd, kde krátce před sedmou hodinnou ranní nabourala dodávka do plotu. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Profesionální hasiči z Hořic zabezpečili místo události a zkontrolovali nabourané vozidlo.

Ke druhé nehodě došlo krátce před půl čtvrtou odpoledne u obce Choteč. Zde se srazilo osobní auto s traktorem. Profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína zabezpečili místo události a odstranili následky nehody. Jeden zraněný musel bohužel skončit v péči záchranářů.

Na Náchodsku, došlo také ke dvěma dopravním nehodám, ale na 1. máje. První z nich se stala v Jetřichově, krátce před desátou hodinou dopoledne. V lokalitě Pasa skončilo osobní auto ve škarpě, bohužel se při nehodě zranili tři lidé a opět bylo zapotřebí zdravotnické záchranné služby. „Hasiči se po došetření ze strany Policie ČR postarali o vyproštění havarovaného automobilu, vytáhli ho pomocí navijáku a odstavili mimo vozovku. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Broumov,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Ke druhé dopravní nehodě, došlo ve Velkých Petrovicích. O půl páté odpoledne se zde vybourali dva motocyklisté. Jeden z nich potřeboval péči záchranky. Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují, se postarali o zabezpečení místa zásahu a odstranili motorky ze silnice.

Na Trutnovsku, během posledního dubnového dne, se bouralo celkem třikrát. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne, museli vyrazit profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného k dopravní nehodě osobního auta, které skončilo ležet na střeše mimo silnici. K bouračce došlo mezi Vrchlabím a Rudníkem. Došlo ke zranění jedné osoby, která potřebovala péči lékařů. Hasiči zajistili místo události, odtah auta si zajistila řidička.

V Trutnově se krátce před polednem střetla dvě osobní vozidla na Úpské nábřeží. Na místo přispěchali místní profesionální hasiči, kteří museli zasypat uniklé provozní kapaliny a odtáhnout auto mimo silnici. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Ve Vrchlabí došlo krátce před třetí hodinou odpoledne ke střetu osobního auta a motorky ve Slovanské ulici. Na místě zasahovali místní profesionální hasiči, kteří zabezpečili místo nehody a postarali se o likvidaci uniklých provozních kapalin. Jeden zraněný potřeboval péči zdravotnické záchranné služby.