Kdo řídil nabourané auto? Já nic, já „muzikant“

Řidič neznámý. Foto: PČR

TOVAČOV – Tak trochu rébus, kdo vlastně řídil, trápí přerovské policisty, kteří vyšetřují nehodu Kia Sorenty u tovačovských rybníků. Ve vozidle se nacházeli tři lidé, světe div se, všichni pod vlivem.

V neděli odpoledne vyjížděla hlídka dopravních policistů k nehodě osobního vozidla Kia Sorento. „Při příjezdu na místo se zde nacházely tři osoby, jedna mladá žena a dva mladí muži. Ti policistům sdělili, že jsou pouze spolujedoucí a řidič odešel zajistit vyproštění havarovaného vozidla. Z šetření vyplynulo, že řidič v katastru obce Tovačov, vyjel z panelové cesty ze směru od místních chovných rybníků na silnici č. II/434 a prudce odbočil vpravo na Tovačov. Pak se snažil auto srovnat do svého jízdního pruhu, ale celý manévr se vymkl kontrole a auto najelo do svodidel,“ popsala kolizi tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vozidlo skončilo na boku zapřené koly o betonový mostek a střechou o strom. U všech spolujezdců byly provedeny dechové zkoušky s pozitivními výsledky. „Mladá pětadvacetiletá žena nadýchala 1, 33 promile a oba jednadvacetiletí mladíci nadýchali něco málo přes 0, 40 promile,“ sdělila mluvčí s tím, že tolik očekávaný řidič se během šetření nehody nedostavil. „Další poznatky k jeho osobě prověřujeme,“ dodala Zajícová. V tuto chvíli je tak jisté pouze to, že materiální škoda byla předběžně vyčíslena na 82 tisíc korun.