Kroměříž láká turisty na sérii tematických procházek

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – V nadcházející turistické sezóně si návštěvníci Kroměříže mohou užít čtyři příjemné procházky historickým centrem města. Po trasách je provede mapka, která bude k dostání v Turistickém informačním centru. Vhodné jsou i v případě, že by se kvůli koronaviru opět uzavřely památky.

Trasy centrem města jsou dlouhé jeden až dva kilometry. „Lidé je projdou zhruba za půl hodiny až 50 minut, budou mít aktivní pohyb a ještě se zabaví. Ke každé trase město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí. Mapka je praktická, vejde se do kapsy. Díky ní turista nepotřebuje průvodce,“ popsala Šárka Kučerová kroměřížské radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na výběr mají lidé ze čtyř tras s názvy Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města, Dětská výprava za poznáním a Arcibiskupský zámek a zahrady. „Výhodou těchto tras je také to, že si je lidé mohou projít kdykoliv, tedy i v době, kdy budou kvůli koronaviru památky a kulturní a turisticky atraktivní instituce uzavřené. Zajímavosti o nich se dozví díky zmíněné mapce s informacemi,“ dodala vedoucí odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

Na příští rok město připravuje další tematické trasy. Ty představí například zajímavé domy na Velkém náměstí, vojenskou historii Kroměříže nebo místa související s osobností kroměřížského rodáka Karla Kryla.