Místo očkování šla na špacír, strážníci ji hledali i u ředkviček

Lež má krátké nohy... foto: ilustr.

PŘEROV –  Život je někdy skutečně nevyzpytatelný. O tom se na vlastní kůži přesvědčili městští strážnici v Přerově, kteří usilovně hledali starší ženu, jíž postrádal manžel. Žena měla jít na očkování, ale nevrátila se domů, nebrala telefon a v posledních dnech prý trpěla ztrátou motoriky. Strážníci rozjeli pátrací akci, která skončila s úsměvem na tváři.

Starostlivý senior nachytal manželku „na hruškách“. Zatímco on se strachoval o život ženy, která měla jít na očkování proti koronaviru, manželka si to štrádovala po městěm užívala si sluníčka a na očkování se vykašlala. Nechtěla se ale s manželem hádat, a tak se rozhodla pro milosrdnou lež.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Strážníci rozjeli rozsáhlou pátrací akci, hlídky v terénu pročesávaly možné trasy, kudy žena mohla jít. Stálá služba mezitím žhavila linky a obvolávala záchranku, ambulance a nemocnice. Jedna hlídka dokonce zkontrolovala nedaleké farmářské trhy, jestli se náhodou stará paní nezapomněla u ředkviček. Bohužel s negativním výsledkem,“ popsal průběh akce tiskový mluvčí policie Miroslav Komínek.

Seniorka se zatím bez nejmenšího podezření, že je něco v nepořádku, vrátila domů a tvářila se, že je po očkování. Jaké bylo její překvapení, když se dozvěděla, že její lež je prokouknutá, baví se jí “půlka Přerova” a hledala ji celá “armáda” městských policistů?!