Mladík típl cigaretu o bradu jiného muže. Ve zlínském parku se strhla hromadná rvačka

Ilustrační foto

ZLÍN – Hned několik hlídek zlínské městské policie spěchalo uplynulé úterý večer do parku Komenského. Došlo tam k hromadné rvačce několika mladých mužů. O incidentu informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci dorazili do parku blízko dětského hřiště kolem deváté večer. Rvala se tam skupinka osmi mužů ve věku od 18 do 28 let. „Jak bylo následně zjištěno, hlavním aktérem celého incidentu byl s největší pravděpodobností devatenáctiletý muž z Brna, který verbálně napadal třiadvacetiletého muže z Valašských Klobouků. Když se jej zastali jeho kamarádi, mělo dojít na provolávání hesel s rasovou nesnášenlivostí a situace vygradovala v okamžiku, kdy poškozenému típl o bradu hořící nedopalek cigarety. Poté se již strhla avizovaná mela,“ popsal Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zjistili, že agresorovi koluje v organizmu přes 2 promile alkoholu. Jeho verze incidentu se také shodovala s verzí napadeného i ostatních přítomných z obou táborů. „S ohledem na zjištěné skutečnosti strážníci pojali podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Podezřelého proto omezili na osobní svobodě a předali jej k dalšímu šetření kolegům z republikové policie. Kromě strážníků a policistů na místě zasahovala také zdravotnická záchranná služba, která ošetřila drobná poranění účastníků potyčky,“ dodal Janík.