Neštěstí u Přerova: Chlapce srazil vlak, přežil svou vlastní smrt

Děti zvolily ke hře nesprávné místo. Foto: ilustr,

PŘEROV – Děti si hrály tam, kde neměly a málem je to stálo život. V Předmostí u Přerova došlo v neděli v podvečer k nehodě, při níž vlak srazil nezletilého chlapce. Ten nyní bojuje o život v ostravské nemocnici.

„Skupina dětí trávila svůj volný čas v kolejišti v blízkosti firmy Olympus. Uvedeným místem v té době projížděl rychlovlak ve směru na Ostravu, který zachytil a vážně zranil nezletilého chlapce. Hoch byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Děti se měly ke kolejišti dostat únikovým východem v protihlukové stěně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Personál vlaku ihned po srážce poskytl chlapcovi první pomoc a do příjezdu záchranné služby prováděl pomocí operátorů tísňové linky telefonicky asistovanou resuscitaci. Operační středisko záchranné služby na místo události okamžitě vyslalo nejbližší posádku a to RLP Přerov a společně s ní leteckou záchrannou službu. „Po několika minutách se u chlapce podařilo obnovit srdeční aktivitu. Byl předán do péče lékaře záchranářského vrtulníku, který pacienta dovyšetřil a zajistil vitální funkce. Jelikož pacient začal být neklidný, musel být následně analgosedován a převeden na umělou plicní ventilaci. Vzhledem k mechanismu úrazu byla též imobilizována páteř pomocí krčního límce a díky podezření na zlomeninu stehenní kosti byla též imobilizována i dolní končetina,“ popsala tisková mluvčí záchranářů Lucie Urbanová. Chlapec byl transportován na ostravské dětské traumacentrum. Jeho stav je vážný.

Policie apeluje na rodiče i spoluobčany, aby si všímali toho, kde si děti hrají. „Jedná se o extrémně nebezpečné a nepřehledné místo s táhlou zatáčkou, která znemožňuje rozhled na delší vzdálenost. I přesto, že strojvedoucí použil rychlobrzdu, střetu nedokázal nezabránit. Apelujeme na rodiče, aby své děti poučili o vážném nebezpečí her v kolejišti a věnovali zvýšenou pozornost tomu, kde a jakým způsobem jejich potomci tráví svůj volný čas. Žádáme spoluobčany, pokud budou svědky hrajících si dětí na železniční trati nebo v její blízkosti, aby nás neprodleně o jejich život ohrožující zábavě informovali na lince 158.“

O riskantním chování dětí na přerovském nádraží jsme psali ZDE