Obyvatele Černilova vyděsil hustý dým, který vycházel z průmyslové zóny. Nakonec se ukázalo, že hořela dodávka

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Na tísňové lince hasičů se rozezněl krátce po půl osmé ráno telefonát, v němž volající hlásil, že vidí kouř z průmyslového areálu. Na místo se okamžitě vydalo několik hasičských jednotek.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k požáru došlo uplynulou neděli v Černilově. Hasiči při příjezdu do areálu zjistili, že hoří dodávka, která naštěstí stojí na volném prostotu mimo objekty. Zhruba za hodinu byly plameny ohně zlikvidovány. „Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi půl milionu korun,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolné jednotky z Černilova a Smiřic. Dobrovolné jednotky z Třebechovic pod Orebem a Černožic byly vráceny zpět na základny.