Opilý mladík s jednou botou skákal na Jižních Svazích po zaparkovaných autech

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlínští strážníci se uplynulou středu museli vypořádat s následky nočního popíjení místního sedmnáctiletého mladíka. Ten měl podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka během alkoholového opojení potíž odlišit reálný život od virtuálního. „Jeho chování si totiž nezadalo s osudy hrdiny některé z agresivních počítačových her,“ vysvětlil Janík.

Necelé dvě hodiny po půlnoci se na městskou policii obrátila obyvatelka Jižních Svahů. Z okna svého bytu spatřila mužskou postavu, která skákala po zaparkovaných autech. Na místo se proto vydala nejbližší hlídka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ačkoliv strážníci dorazili do čtyř minut, mladého muže už skákání po autech unavilo. Místo toho vyšplhal na balkon jednoho z bytů. „Strážníci zjistili, že se jedná o muže s jednou botou, jinak místního mladistvého, který se pochlubil předchozím popíjením alkoholických nápojů, avšak na nic dalšího si údajně již nepamatoval. Následné orientační vyšetření poté prokázalo hodnotu 0,9 promile alkoholu v dechu,“ vylíčil Pavel Janík.

Noční popíjení může mladíka ještě vyjít draho. „Protože mladý muž při svém nočním dobrodružství poškodil mechanizmus zavírání balkonových dveří, nejméně jednu kapotu zaparkovaného vozidla a také veřejnou zeleň, převzala si celou věc k dalšímu šetření hlídka republikové policie, která byla také nezávisle přivolána na místo. Podle výše a rozsahu způsobené škody se tak bude odvíjet konečná kvalifikace protiprávního jednání,“ uzavřel Pavel Janík.