Opilý muž napadl přítelkyni a poté demoloval její auto

Ilustrační foto

HUMPOLEC – Humpolečtí policisté vyšetřovali o víkendu napadení, kdy zároveň došlo k ničení osobního vozu Ford. Opilý agresor skončil na záchytce a nyní je podezřelý ze tří trestných činů.

Větší množství alkoholu stálo za agresivitou devětatřicetiletého muže, který řádil v sobotu 1. května po deváté hodině večer v Humpolci. Muž zastavil s autem u domu a po hádce s partnerkou jej začal ničit. „Do vozidla kopal, udeřil do něho pěstí, dále skočil na kapotu a o čelní sklo rozbil skleněnou láhev. Během incidentu napadal také ženu a rovněž muže, který se jí zastal,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vzápětí dorazila policejní hlídka. Agresivní muž se před policisty snažil zmizet, daleko ale neutekl. Dechová zkouška ukázala dvě promile alkoholu, a tak útočník následně putoval na záchytku k vystřízlivění.

Žena ani muž, který jí pomáhal, naštěstí nebyli zraněni tak vážně, aby museli vyhledat lékařské ošetření. Na poškozeném voze byla škoda předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun. Útočník čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, poškození cizí věci a výtržnictví. Případ policisté dále prověřují.