Pečujete o těžce zdravotně postižené? Máte nárok na přednostní očkování

Možnost přednostního očkování, foto: ilustr,

OLOMOUCKÝ KRAJ – Patříte mezi ty, kteří pečují o člověka těžce zdravotně nebo mentálně postiženého, který má přiznaný III. nebo IV. stupeň závislosti u příspěvku na péči? Pak máte od dnešního dne nárok na speciální kód, který vám umožní přednostní očkování na covid.

Od 3. května vydává Úřad práce ČR unikátní kód k očkování proti COVID 19 osobám pečujícím o osoby závislé na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni III. a IV.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V případě zájmu se obraťte na příslušné kontaktní pracoviště Úřadu práce, podle místa trvalého pobytu postižené osoby. Speciálně vyčleněný úředník vám bude k dispozici vždy v pondělí a ve středu, od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Ve čtvrtek a pátek pak v době 8 až 11 hodin,“ popsala tisková mluvčí.

Pečující osoba se musí prokázat dokladem totožnost a musí se na úřad dostavit osobně. Unikátní kódy nelze předávat třetím osobám, ani na základě plné moci. Akce na přednostní očkování platí v termínu od 3. května do 15. června.