Rádi byste navštívili běžně nepřístupné budovy a objekty? Festival Open House Brno vám to umožní!

Brno – poslední květnový víkend se uskuteční již čtvrtý ročník festivalu Open House Brno, aneb festivalu, který vám ukáže Brno tak, jak ho neznáte. Akce potěší nejen milovníky historie a architektury, ale i všechny průzkumníky a fanoušky jihomoravské metropole. Široké veřejnosti se totiž otevřou běžně nepřístupné budovy a místa.

Těšte se třeba na obhlédnutí venkovních areálů Vlněna a Ponávka, nebo pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. Veřejnosti se zpřístupní i Mendelovo muzeum a knihovna. Neméně zajímavé bude také propojení a srovnání slavné brněnské vily Tugendhat a stavby s objekty Landhaus Lemke ve švýcarské Basileji.

Určitě je na co se těšit. Organizátoři totiž připravili řadu inovativních forem, které umožní dodržení aktuálních bezpečnostních předpisů. „Ať už bude vývoj epidemie jakýkoliv, festival se přizpůsobí. Naší velkou snahou bude se letos pohybovat i mimo virtuální prostor, aspoň část akcí uspořádat i osobně pro „živé“ návštěvníky,“ sdělila kreativní ředitelka festivalu Lucie Pešl Šilerová.

Akce je naplánovaná na 29.-30. května 2021. Aktuální informace k festivalu naleznete zde. Tak nezapomeňte být u toho!