ŘIDIČI POZOR! Tohle jsou uzavírky, co odříznou půlku okresu

Řidiče čekají skutečně velké komplikace

PROSTĚJOVSKO – Další dopravní zátěž pro Prostějovsko je na spadnutí. Od pondělí 3. května nebude průjezdný hlavní tah komunikace II/150 v obci Ohrozim. Jedná se o významnou spojnici Prostějova s Boskovicemi, po níž denně projedou tisíce aut.

Silnice bude uzavřena v pondělí 3. května v 7.00 hodin ráno nejméně na dva měsíce. Pro řidiče se jedná o velmi nepříjemnou situaci. Nejbližší objízdná trasa je přes Plumlov, který zažívá dopravní nápor již několik týdnů, a to ještě není hlavní turistická sezóna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Důvodem plné uzavírky je budování kanalizace. Práce na hlavní stoce budou vedeny po celé délce hlavní silnice v obci, respektive od Obecního úřadu ze strany od Vícova, po konec obce ve směru od ohrozímského kopce.

„Žádáme řidiče o trpělivost a pochopení. Stavba by měla být realizována do 12. července. Uvedený termín je ale s ohledem na nepředvídatelnost polohy podzemních sítí a klimatických vlivů pouze orientační, sdělil stavby vedoucí Tomáš Halfar.

Komplikace tak nastanou řidičům z celého Protivanovska a Drahanska, kteří tudy denně míří do Prostějova do zaměstnání. Ještě „veseleji“ ale bude v červnu, kdy bude na celý měsíc mimo spojnice mezi Kostelcem na Hané a Prostějovem na silnici II/366. Uzavře se tak druhá komunikace, kterou míří veškerá silniční doprava na Konicko a do oblasti Ptení, kde se nachází dřevozpracující závody, do nějž jezdí denně desítky kamionů. „Souběh dvou takto významných uzavírek vnímám jako velmi nešťastný. Přemýšlel nad tím vůbec někdo, že se na měsíc prakticky odřízne půlka okresu?“, ptá se nespokojený občan.