Série vloupání do vozidel v Liberci objasněna. Recidivista stihl za necelý půlrok vykrást 19 aut

LIBEREC – Bezmála dvacítku případů vloupání do zaparkovaných vozidel objasnili liberečtí kriminalisté. Recidivista během půl roku způsobil škodu téměř 200 tisíc korun.

Liberečtí kriminalisté na konci dubna objasnili sérii 19 vloupání do vozidel v Liberci. Zajímavostí je v celém případu hned několik. Sérii vloupání měl na svědomí nenechavec, který opustil brány věznice před necelým půl rokem. Odpykával si v ní trest za tutéž majetkovou trestnou činnost. Tedy za krádeže vloupáním do odstavených automobilů. Libereckým kriminalistům stačilo pouhých dvacet dnů k jeho dopadení.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

Práce to však nebyla jednoduchá. „Vzhledem k počtu provedených vloupání bylo důležité zajistit a posléze vyhodnotit velké množství zajištěných důkazů. Mezi nimi byly mimo jiné také záběry z kamerových systémů, ale i zaznamenané pokusy o výběry z platebních terminálů, kde se 32letý muž snažil získat peníze prostřednictvím odcizených debetních karet,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Muž, jehož zájmu neunikla bezmála dvacítka vozidel zaparkovaná například v ulicích Břetislavova, Nádražní, Vlnařská nebo Jiráskova, bral téměř vše, co v nich nalezl. Od hotovosti a platebních karet přes elektronářadí a elektroniku až po ryze osobní věci majitelů. Svým jednáním tak způsobil škody za bezmála dvě stě tisíc korun. Ve čtvrtek 29. března však padla klec a recidivista skončil v rukou kriminalistů. Pod tíhou zajištěných důkazů se 32letý muž z Liberce ke všem skutkům doznal.

„Kriminalisté o den později zahájili trestní stíhání muže obviněného z poškození cizí věci, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z krádeže, za což mu v případě odsouzení může hrozit návrat do cely věznice na dobu od šesti měsíců až na tři roky,“ dodal mluvčí Robovský.

Foto: Policie ČR