Svátek práce oslavil po svém, napadl úřední osobu

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Velké trable si způsobil muž z Němčic nad Hanou, který byl po požití alkoholu natolik agresivní, že všem okolo vyhrožoval zabitím. To mu ale ještě nestačilo a dokonce napadl i přivolané policisty.

Svátek práce oslavil třiatřicetiletý muž z Němčic nad Hanou požitím většího množství alkoholu. Následně pak všem ve svém okolí vyhrožoval zabitím, a tak byla na místo povolána hlídka policie. Ani to ale agresora nezbrzdilo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Muž vyhrožoval policistům podřezáním a jednoho dokonce napadl úderem do obličeje. Aby policisté předešli dalšímu protiprávnímu jednání, agresivního muže s využitím donucovacích prostředků zadrželi a eskortovali na služebnu. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 2,28 ‰ alkoholu v dechu,“ sdělil tiskový mluvčí František Kořínek.

Protože byly obsazeny všechny protialkoholní záchytné stanice v okolí, vystřízlivěl muž v policejní cele na obvodním oddělení Prostějov 1. Propuštěn byl po provedení nezbytných administrativních úkonů po poledni následujícího dne. Při incidentu došlo k lehkému zranění zadrženého i jednoho ze zasahujících policistů.

Muž je pro své jednání podezřelý z několika přestupků a z přečinu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.