Urnu s ostatky zesnulého někdo zapomněl na zastávce MHD v Ostravě

Foto: MPO - nález urny na zastávce ostravské MHD

OSTRAVA – Netradiční případ, který řeší ostravští strážníci, překvapí mnoho lidí. Na služebnu městské policie totiž v pátek brzy ráno oznámila žena z Ostravy – Mariánských Hor, že na zastávce MHD vedle lavičky našla pohřební urnu.

K nálezu došlo v pátek 30. dubna v časných ranních hodinách. „Vidím tady něco, co se podobá pohřební urně,“ volala s velkou dávkou nevěřícnosti nálezkyně na policejní linku 156.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hlídka po příjezdu na místo skutečně nalezla uzavřenou plastovou pohřební urnu s obsahem sypkého materiálu, která byla umístěna v igelitové tašce hned vedle lavičky. Na samotné urně bylo uvedeno evidenční číslo.

„S nálezy volně odložených a zapomenutých batohů, deštníků, jízdních kol a jiných věcí se ostravští strážníci ve službě setkají poměrně často. Nález urny s ostatky je případem ojedinělým,“ řekl mluvčí policie Jindřich Machů.

Přesto se takové případy občas stanou a ostravští strážníci již obdobné případy nálezu uren řešili. Od roku 2015 je těchto případů evidováno 7. „Jednou se urna našla i v popelnici,“ řekl o tehdejším neobvyklém naložení se zesnulým mluvčí Jindřich Machů s tím, že  urnu z pátku strážníci zaevidují a odevzdají příslušnému úřadu.