VIDEO: Vezu červený fosfor, řekl zdrogovaný cizinec. Způsobil tím manévry policistů a hasičů v Brně

zdroj: Policie JMK

BRNO – V neděli navečer zkomplikoval dopravu v brněnských Židenicích nález zhruba 50 gramů nebezpečné látky – červeného fosforu při kontrole vozidla policisty v Gajdošově ulici. Policisté v okolí vozu uzavřeli dopravu. Hromadná doprava jela odklonem, linky nabíraly zpoždění.

Policisté přijali na tísňové lince oznámení o podezřelém vozidle Audi A3, jehož řidič s ním měl jet po Brně jako by byl opilý. Vyslané hlídce se popsané vozidlo podařilo zastavit v ulici Gajdošova. „Čtyřicetiletý cizinec neměl za volantem rozhodně co dělat. Již z minulosti měl totiž platný zákaz řízení. Ani při nedělní kontrole zřejmě nebyl ve stavu, aby mohl řídit. Jinak si nelze vysvětlit, proč by odmítal test na drogy. Při kontrole vozu policisté objevili i několik tablet extáze,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka. V autě byly také dvě malé plastové nádobky s neznámou krystalickou látkou. Vezu červený fosfor, sdělil cizinec. Fosfor se používá při výrobě pervitinu a je poměrně nebezpečnou látkou. Policisté zajistili bezpečný prostor a přivolali chemické specialisty hasiče z Tišnova. Ti si neznámou látku převzali a potvrdili, že se opravdu jedná o červený fosfor, a odvezli ho k likvidaci. „Muž podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí skončil v policejní cele,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.