Vloupal se do domu, kde odcizil sběratelské známky. Způsobená škoda přesahuje 100 tisíc korun

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Těžko říct, jestli už několikrát odsouzený muž je filatelista, ale sběratelských předmětů se mu až tak moc zachtělo, že se pro ně násilně vloupal. Nyní za to může čekat až pět let vězení.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, uplynulý pátek zadrželi trutnovští policisté 46letého muže, který je obviněn z vloupání a krádeže v rodinném domě ve Vrchlabí. Tam v polovině března odcizil alba a kartičky se sběratelskými poštovními známkami, dopisy a korespondenční lístky v hodnotě přesahující 150 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Obviněný muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen a naposledy opustil brány vězení v únoru tohoto roku,“ říká mluvčí. Muž se svého činu dopustil téměř okamžitě po návratu z vězení, protože bylo pravděpodobné že by ve svých skutcích pokračoval, tak ho soudce raději poslal po vazby, kde je nyní stíhán.