Zloději vykradli chalupy, řádili i v bytovém domě. Pátrá po nich policie

KLATOVSKO – Hned třemi novými případy vloupání se zabývají policisté na Klatovsku. Zloději se zaměřili nejen na rekreační objekty, ale jejich cílem se stal i bytový dům v Klatovech.

K prvnímu případu došlo v druhé polovině uplynulého týdne na Železnorudsku, kde zloděj vnikl do rekreačního objektu a nebyl to žádný troškař. „Pachatel uvnitř poškodil šest dveří, kdy troje masivní vykopnul nohou. Uvnitř pak odcizil dvě elektrocentrály, deset lahví s lampovým olejem, dvě sekery, prostěradla, dva plechové kanystry a 15 litrů benzinu. Poškozeným vznikla škoda přesahující 48 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I švihovští policisté obdrželi hlášení o zjištěném vloupání do rekreační chalupy. „V době od 25. do 30. dubna neznámý pachatel v obci u Švihova vnikl do vnitřních prostor, které prohledal a odcizil hodiny tzv. pendlovky, dvě skleněné karafy a keramickou sošku. Dále vnikl do hospodářského objektu. Tam ale nic neodcizil. Poškozeným vznikla škoda 20 tisíc korun.,“ pokračovala mluvčí.

V Klatovech zase vnikl neznámý pachatel v bytovém domě na ulici Školní do sklepní místnosti, kde odcizil jízdní kolo značky Kellys Phanatic 30 černé barvy a světle modrými prvky. „V tomto případě činí škoda 15 tisíc korun. Policie v uvedených případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, v prvním i poškození cizí věci a ve druhém porušování domovní svobody,“ uzavřela Dana Ladmanová.