Dva životy vyhasly na Novojičínsku pod hromadou kamení z nákladního auta

Foto: HZS - vyprošťování zraněných při nehodě

NOVOJIČÍNSKO – Tragická nehoda dvou nákladních vozů se stala v prostoru křižovatky ulic Oderská a Matiční ve Studénce na Novojičínsku. V důsledku nehody musela být obousměrně uzavřena silnice II. třídy mezi Studénkou a Novou Horkou.

Přibližně o půl druhé odpoledne dne 3. května řídil 56letý muž z Ostravy nákladní motorové vozidlo tovární značky Man s přívěsem po silnici ve směru na obec Mošnov. V tragickém okamžiku bohužel na jeho vozidle došlo k defektu kola a auto se dostalo do neovladatelného smyku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V tu chvíli se auto i s nákladem kamení převrátilo. „Převážený náklad kamení se bohužel vysypal na kolem jedoucí dodávku. Na místo nehody okamžitě vzlétl vrtulník lékařské záchranné služby z Ostravy a vyjely také dvě sanitky se záchranáři z Bílovce a Studénky.

„Dvě osoby, které cestovaly v dodávce, na niž se převrátil náklad, bohužel přímo na místě zemřely,“ řekl po nehodě policejní mluvčí René Černohorský.

„Obě osoby v dodávce utrpěly zranění neslučitelná se životem, kterým podlehli ještě před příjezdem záchranářů,“ potvrdil také mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Řidič nákladní soupravy s kamením utrpěl zranění dolní končetiny lehčího charakteru. Na místě jej ošetřili lékaři v sanitce, poté jej odvezli do ostravské fakultní nemocnice. „Orientační dechová zkouška řidiče byla negativní,“ dodal ještě policista René Černohorský.

Dále na našem webu

Fotogenický Příbor: Rodiště slavného psychiatra i památková rezervace