Mílovými kroky se blíží akce Noc kostelů 2021

Katedrála sv. Petra a Pavla, autor fotografie: David Novák

Brno, Jihomoravský kraj – co takhle naplánovat si večerní procházku po jihomoravských chrámech a kostelech? Jedinečnou a výjimečnou atmosféru zažijete díky akci Noc kostelů 2021.

Navštívit můžete nespočet staveb. Jen v Brně jich bude k vidění 33, v celém Jihomoravském kraji pak 97 – to už je úctyhodné číslo, co říkáte? Otevřena bude v Brně katedrála sv. Petra a Pavla, kostel sv. Michala i kaple Svaté Rodiny. Také se můžete těšit na překvapení – otevření kaple Kristus na hoře Olivetské v areálu bývalého kláštera řádu sv. Voršily na rohu ulic Orlí a Josefská. Tato kaple byla totiž po mnoho desítek let nepřístupná. A k návštěvě zve dokonce i neexistující, ale plánovaný kostel Seslání Ducha svatého v Brně-Líšni. Jezdíte-li raději na kole, vyzkoušejte třeba cyklotrasu z Černovic do Benediktinského kláštera v Rajhradu.

To vše, ale i mnohem více nabízí tato dlouho připravovaná akce. Letos bude nabídka programů o něco širší a také se plánuje i více setkání ve venkovních prostorách. Noc kostelů 2021 se koná v pátek 28. května. Aktuální informace o zapojených místech sledujte zde.

Neváhejte a přijďte, jste srdečně zváni.