Muž hodil láhev od piva na projíždějící autobus, ta rozbila sklo řidiče

Foto: MP Brno

BRNO – Strážníci vyšetřovali případ, ke kterému došlo v pondělí odpoledne na výlukové lince x6. Muž znenadání hodil pivní láhev na autobus a rozbil řidičovo sklo. Podezřelého se podařilo dopadnout a skončil v rukou republikové policie.

Chodec postával uprostřed kruhového objezdu v Bohunicích, když se najednou rozmáchl a na projíždějící autobus hodil pivní láhev. Ta zasáhla řidičovo boční okénko a skleněná tabule sedmdesát centimetrů vysoká a čtyřicet centimetrů široká se roztříštila. Řidič oslovil hlídku městské policie, která právě toto okolí kontrolovala. Strážníci se ujistili, že nikdo z cestujících není zraněný, řidič měl drobné poranění na ruce, lékařskou pomoc ale odmítl. Podezřelý po spáchání svého činu z místa rychle odešel, hlídce se ho ale za malou chvíli podařilo najít. Že jde skutečně o dotyčného, potvrdil jak řidič, tak přítomní svědci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž ve věku čtyřicet let se k činu přiznal, proč to ale udělal, vysvětlit nedokázal. Začal být také neklidný a snažil se rychle odejít, i když ho strážníci vyzvali, aby setrval na místě. Poté se jeho chování ale vystupňovalo a napadl jednoho z městských policistů. Výtržník proto skončil v poutech a na místo přijela republiková policie. Jelikož je předběžná škoda na autobuse vyčíslená na deset tisíc korun, je muž podezřelý z trestného činu.