Muž s evropským zatykačem skákal „parkour“ po autech

ilustrační

OLOMOUCKO – Velmi podivnou formu zábavy si vybral muž, kterého v Olomouci zajistili policisté. Před obchodním centrem skákal po zaparkovaných automobilech. Nevhodné chování mu přijde pořádně draho, už jen proto, že je mezinárodně hledanou osobou.

Na linku 158 bylo oznámeno, že se na parkovišti u olomouckého obchodního domu skáče po zaparkovaných autech. Policisté na místě zadrželi 50letého muže cizí státní příslušnosti, který měl postupně vylézt a skákat po karoserii několika zaparkovaných vozidel. „Na autech tak způsobil deformace jako promáčknutí střechy, přední, či zadní kapoty. Způsobená škoda nebyla dosud vyčíslena. Mimo to policejní hlídka zjistila, že od začátku letošního dubna je na muže vydán Evropský zatýkací rozkaz. Cizinec byl zadržen a kvůli podnapilosti umístěn do protialkoholní záchytné stanice,“ sdělila tisková mluvčí policie Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O dva dny později přijali podobné oznámení i uničovští policisté. Muži zákona tam zadrželi 29letého muže, který měl poškodit skleněnou výplň oken u dvou zaparkovaných automobilů. „Nadýchal přes 1, 5 ‰ alkoholu v dechu a skončil v policejní cele. Způsobenou škodu si majitelé automobilů předběžně vyčíslili na 50 000 korun,“ dodala mluvčí.

V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma mužům trest odnětí svobody až na jeden rok.