Na zlínském nádraží se strhla mela. Ukončit ji museli až strážníci

Ilustrační foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlínští strážníci spěchali uplynulou středu vpodvečer k potyčce na místním autobusovém nádraží. Stalo se tak poté, co se na ně obrátil jedenačtyřicetiletý muž, kterého měla napadnout skupina bezdomovců. O incidentu informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci na místě spatřili oznamovatele v probíhající rvačce s dalšími dvěma muži, kdy se již všichni tři váleli po chodníku. Na místo proto přivolali posily a ještě než dorazily, podařilo se jim rvačku pomocí donucovacích prostředků ukončit. „Jak bylo následně zjištěno, různým způsobem bylo v incidentu zapojeno 5 osob ve věku 34 až 59 let. Pro lepší orientaci v dalším popisu události doplňujeme zjištěné hodnoty alkoholu v dechu, které vykázal analyzátor alkoholu v dechu v rozmezí 2,3 až 3,1 promile,“ přiblížil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Brzy také vyšlo najevo, jak ke konfliktu došlo. „Oznamovatel procházel kolem skupinky sociálně nepřizpůsobených, kterým měl potřebu sdělovat své životní moudra. Podle některých se také pochlubil láhví vodky, o kterou se však z nějakého důvodu nemínil podělit. Na to jej někteří z nich odeslali do „teplých krajin“, což si ovšem majitel láhve destilátu z obilného kvasu nenechal líbit a začal kolem sebe rozdávat rány. To si zase nenechali líbit přítomní, kteří mu je začali postupně vracet a tak nějak se to mlelo až do okamžiku, kdy zasáhli strážníci,“ vylíčil Pavel Janík.

Protiprávní jednání policie vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití, kterého se dopustily celkem tři osoby včetně samotného oznamovatele. „Incident tak bude mít spíše teoretickou dohru v přestupkovém řízení před správním orgánem. Také tato událost se neobešla bez zásahu zdravotnické záchranné služby, která převezla jednoho z účastníků k ošetření do krajské nemocnice,“ dodal Janík.