Nevidomý Ondřej Zmeškal pojede Tour de France. V tandemu chce překonat tisíce kilometrů

Ondřej Zmeškal na tandemovém kole s Markem Peterkou. Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Ondřej Zmeškal z Nového Telečkova na Třebíčsku se rozhodl pokořit další vytrvalostní rekord. Jako první nevidomý sportovec chce letos ujet Tour de France 2021 dlouhou přes tři tisíce kilometrů. Radní Kraje Vysočina jej dnes podpořili částkou 100 000 korun.

Miluje výzvy, žádná vzdálenost pro něj není překážkou, a když zrovna neběhá dlouhé tratě, vymýšlí nové mety, kterých chce dosáhnout. „Ondřej je důkazem toho, že když člověk opravdu něco chce a je dost vytrvalý, mohou se mu splnit sny. Budu mu držet palce, aby se jemu i jeho parťákovi podařilo slavný francouzský závod zdárně dokončit a v co nejlepším čase. Celá Vysočina bude určitě fandit,“ řekl radní Kraje Vysočina Jan Břížďala.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ondřej Zmeškal se se svým, jak sám říká, „pilotem“ Markem Peterkou vydá na trasu jednoho z nejslavnějších a nejnáročnějších cyklistických závodů světa v době od 26. června do 18. července a na tandemovém kole společně zdolají 3 383 kilometrů. Celou jeho cestu bude možné mapovat v reálném čase díky satelitnímu sledování i prostřednictvím kamer České televize.

Čerstvý třicátník Ondřej Zmeškal se pravidelně umisťuje mezi nominovanými a oceňovanými sportovci v anketě Sportovec Kraje Vysočina. Vedle osobní motivace má Ondřej v plánu vybrat v charitativní sbírce vyhlášené po dobu trvání závodu finanční prostředky na podporu sportovních aktivit hendikepovaných dětí.