Neznámý lupič přepadl banku v Praze 5

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V pondělí odpoledne přepadl neznámý muž peněžní ústav v Praze 5. Odnesl si peníze, policie po pachateli stále pátrá. Za přepadení mu hrozí až deset let za mřížemi. Pokud muže poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Krátce po pondělní patnácté hodině přijali operátoři tísňové linky oznámení o loupežném přepadení peněžního ústavu v Praze 5,“ informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Muž, jehož totožnost zatím policie nezná, vstoupil do banky a pod pohrůžkou násilí donutil pokladní k vydání finanční hotovosti. „Pokladní muži ve strachu o svůj život peníze vydala a ten okamžitě z místa utekl,“ doplnila mluvčí.

Policisté propátrali okolí banky, ale muže se jim nepodařilo vypátrat. Jeho podoba je zachycena na bezpečnostních kamerách z banky. Muži je přibližně padesát let, vysoký 170 centimetrů, štíhlé postavy. Má hnědé prošedivělé vlasy a výrazné obočí. „V době přepadení měl na sobě tmavé oblečení a žlutý respirátor,“ uvedla ještě mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na záběrech kamer má muž zavázanou pravou ruku, může se ovšem jednat o kamufláž, kdy se muž tímto markantem snažil zmást policisty. Pokud podezřelého muže poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte prosím tísňovou linku 158. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.