Otevření estakády se zapíše do dějin Přerova

Stavba, která se zapíše do dějin, foto: ŘSD

PŘEROV – Přerov má dnes velký den. Do provozu byla spuštěna půl kilometru dlouhá a třináct metrů vysoká estakáda, která v budoucnu výrazně uleví provozu ve městě.

Estakáda měla jeden veliký úkol, překlenout železniční koridor a zabránit kolonám, které se tvořily v úzkém místě podjezdu pod tratí. „Tento den je pro Přerov velkou nadějí. Víme, jak složitá situace v tomto městě je,“ vnímá důležitost akce ředitel ŘSD Radek Mátl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Estakáda začíná v sousedství stávající komunikace I/55 a napojuje se na frekventovanou Polní ulici. Velkolepé dílo, které výrazně pomůže tranzitu od Olomouce, je pouze dílčím projektem z celého komplexu logistického řešení, kterým Přerov prochází.

Dalšími strategickými body jsou výstavba kruhové křižovatky u Lidlu a takzvaný průpich, jenž Přerovu dopřeje čtyřproudovou komunikaci. Největší prioritou ze všech je ale dostavba dálnice D1, která má již roky zpoždění a Přerovu má suplovat chybějící obchvat.

foto: ŘSD
foto: ŘSD