Při střetu osobního vozidla s kamionem došlo ke dvěma zraněním. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Dnes, krátce před polednem, došlo k vážné dopravní nehodě, v obci Rohenice. Hasiči museli vyprostit jednoho zraněného pomocí hydraulického nářadí.

Na místo srážky dvou vozidel přispěchala profesionální jednotka hasičů z Dobrušky, která obdržela v prvotním oznámení informaci o zaklíněné osobě v osobním vozidle. „Zraněný člověk byl ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou zajištěn a poté ho hasiči vyprostili. Pomocí hydraulického zařízení vypáčili páté dveře a z vozidla vynesli raněného na páteřní desce,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V péči záchranky skončil také řidič kamionu. Jeden ze zraněných byl do nemocnice transportován vrtulníkem letecké záchranné služby, druhý sanitkou.

Dobruští hasiči zajistili obě havarovaná vozidla. Z osobního auta unikaly pohonné hmoty a totéž bylo zjištěno u nákladního vozidla, u kterého byla poškozena nádrž a unikalo větší množství nafty. „Vzhledem k jejich množství povolal velitel zásahu na místo události posilovou jednotku, z centrální stanice Hradec Králové vyjel kontejner s nádržemi na přečerpanou látku,“ dodává mluvčí hasičů. Hasiči celkem přečerpali z poškozené nádrže kamionu zhruba 550 litrů nafty. Poté o události byli informováni zástupci orgánů ochrany životního prostředí a samosprávy. Po policejním zadokumentování nehody se jednotka postarala o úklid silnice.