Případ pohřešované ženy z Prachaticka má tragické rozuzlení

Případ pohřešované ženy z Prachaticka má tragické rozuzlení (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Jihočeští kriminalisté vyšetřují vraždu. Vše však začalo pohřešováním mladé ženy, kterou od poloviny dubna letošního roku hledali policisté i kriminalisté.

Čtrnáctého dubna letošního roku začalo pátrání po čtyřiatřicetileté ženě z Prachaticka. Poskládané informace navedly následně kriminalisty k důkladnému prohledání jednoho vytypovaného objektu v Netolicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zde ukryté tělo patřilo hledané ženě. Vše nasvědčovalo násilnému činu. Rozjelo se tak vyšetřování vraždy. Po provedené soudní pitvě a dalších úkonech obvinil vyšetřovatel v pátek pětačtyřicetiletého muže ze závažného zločinu vraždy,“ sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Obviněný je aktuálně ve vazbě. Motiv zjišťují nadále kriminalisté. „Muž je recidivistou, mříže opustil v dubnu roku dva tisíce devatenáct a minulý pátek se za ně vrátil. Jeho svoboda tak trvala přesně dva roky. V případě odsouzení hrozí obviněnému recidivistovi trest odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let,“ doplnil policejní mluvčí.