Rozsáhlá přestavba křižovatky v Neředíně bude trvat půl roku

foto: mapy.cz

OLOMOUC – V Neředíně dnes vypuknou velké stavební úpravy, které v budoucnu významně zlepší dopravní situaci. Křižovatka ulic Neředínská a třída Míru po přestavbě získá nové semafory, odbočovací pruhy i přechody pro chodce.

“Smyslem stavebních úprav je zvýšení bezpečnosti veškerého provozu a lepší přehlednost pro řidiče i chodce. Křižovatku totiž protínají tramvajové koleje, blízko je ostrůvek pro zastávku a navíc do křižovatky ještě zasahuje odbočka s vjezdem k areálu ústředního hřbitova v Neředíně. Současný stav tak bohužel vytváří dost problematické dopravní situace. Je proto jasné, že nové úpravy přinesou výrazné zlepšení,” říká primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle analýz patří současné řešení křižovatky mezi nejnebezpečnější v celé Olomouci. Její rekonstrukce vyjde na 15 miliónů korun. Stavět se bude od května do listopadu.

Přestavba půjde ruku v ruce s omezeními pro řidiče. Od 4. do 12. května bude uzavřena ve směru do centra část třídy Míru kolem tramvajové zastávky a současně bude ulice Neředínská ve směru na třídu Míru jednosměrná. Od 13. do 23. května bude plně uzavřena obslužná komunikace ke hřbitovu. V termínu 24. 5. – 30. 6. 2021 nebude průjezdná ulice Neředínská a částečně se uzavře třída Míru podél tramvajové zastávky. Od začátku prázdnin do konce října bude částečně uzavřena třída Míru ve směru z centra a úplně uzavřena obslužná komunikace ke hřbitovu. „Budou se provádět přeložky sítí, rozšíření komunikace o odbočovací pruh, včetně finální pokládky povrchů,“ dodal náměstek primátora Martin Major.