Setkejte se s exotickými zvířaty obklopeni lesy, klidem a pohodou v zoologické zahradě Dvorec

Bílý tygr v ZOO Dvorec
Bílý tygr v ZOO Dvorec. Foto: Petr Krauz

Na malé i velké zvídavé návštěvníky se těší chlupatá i opeřená zvířata všeho druhu. Potkejte hrocha, lvy, surikaty nebo nejrůznější kočkovité šelmy na vlastní oči. Přeneste se do jiných kontinentů a krajů světa v klidné krajině jižních Čech nedaleko Borovan.

Nejjižněji položená ZOO u nás, dříve známá jako Park exotických zvířat, chová více než 120 druhů zvířat. Tato soukromá ZOO leží asi 4 km od Borovan u vesnice Dvorec. Kolekce chovu kober Naja je jedinou v Evropě. Zoo se může pyšnit také přirozeným odchovem paterčat  lva jihoafrického bílého, chovem největšího tlustokožce hrocha obojživelného, různorodým ptactvem a mnoha dalšími zajímavostmi.

Bílý lev
Lev jihoafrický bílý v ZOO Dvorec. Foto: Petr Krauz

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Trocha historie

Park exotických zvířat byl pouze zooparkem, ale od roku 2012 má statut zoologické zahrady. Zakladatelem parku byl Vít Ambrož, který je také jediným zaměstnancem. Z provozem a údržbou ZOO mu pomáhají brigádníci a rodina. Nejvíce se zde daří chovu lvů a lev pustinný Kristián se stal erbovním zvířetem celé ZOO.

Vstup do ZOO
Vstup do zoologické zahrady Dvorec.

Současnost

Největší část Dvorské ZOO zastupují zvířata z Afriky, najdete zde však i jedince z Evropy, Asie či Ameriky. Mimo specializaci zoologická zahrada chová také šakaly, medvídkovité šelmy, medvěda hnědého a velkého papouška rodu ara. Čekají na vás nové velké přírodní výběhy pro kočkovité šelmy, medvědinec, mnoho odpočinkových zón nebo také bezbariérové chodníky pro vozíčkáře. Děti nadchne především možnost chodit přímo mezi domácími zvířaty v jejich výběhu.

Dikobraz
Dikobraz obecný. Foto: Petr Krauz

V průběhu roku zde významné osobnosti křtí nové přírůstky, pro děti a jejich rodiče jsou pořádány nejrůznější zábavné programy. Park vám nabízí také možnost adoptovat si zvíře a přispět tím na chod zoologické zahrady a péči o zvířata. Součástí areálu je také hospůdka U Krokodýla a dětské hřiště pro vaše ratolesti.

Prvenství v ČR drží tato zahrada v odchovu lvů pustinných. Narodilo se tu už více než 40 mláďat a některá z nich jsou ozdobou ve velmi vzdálených místech, jako např. v Johor ZOO v Malajsii. Dalším lákadlem Dvorské ZOO jsou také tygři bílí.

Jak se do ZOO dostanete

Hned naproti zoologické zahradě se nachází parkoviště, kde můžete svůj automobil zanechat. Pokud jedete autobusem, zastávka se nachází ve Dvorci, odkud je zahrada vzdálená necelý kilometr. Nejbližší vlaková stanice se nachází v Borovanech.

Pakůň
Pakůň v ZOO Dvorec. Foto: Petr Krauz

 

Místo:

Kraj: Jihočeský
Okres: České Budějovice
Město: Borovany

Kontakt:

Zoologická zahrada Dvorec

Dvorec 17
373 12 Borovany

Tel: +420 603 482 445
E-mail: privatzoo@seznam.cz
Web: www.zoodvorec.cz