Smolař roku: Muž pod vlivem drog a navíc v izolaci

foto ilustrační

OLOMOUC – Náhoda tomu chtěla, aby mu hrozil trest odnětí svobody. Svých činů bude patrně litovat muž, který usedl za volant pod vlivem drog a ještě k tomu byl v nařízené izolaci. Policisté s ním zahájili trestní řízení a přestupkové řízení.

Sám na sebe upozornil muž při jízdě, během níž nerespektoval jedno z dopravních značení. Policisté ho zastavili a nestačili se divit. Řidič měl pozitivní orientační test na amfetamin/metamfetamin. „Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu třicetiletý řidič odmítl. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu,“ sdělila tisková mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během silniční kontroly policisté zjistili, že muž měl být pozitivně testován na onemocnění COVID – 19 a Krajská hygienická stanice Olomouc mu nařídila do 6. května izolaci. To evidentně nerespektoval. V autě s ním navíc jely další dvě osoby.

„Olomoučtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření nakažlivé lidské nemoci. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladému muži trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Z přestupkového jednání v souvislosti s provozem motorového vozidla se bude mladý muž zodpovídat před příslušným správním orgánem,“ dodala mluvčí.