V Ostravě “pofrčíte” na vodík! Ve zdejší MHD se chystá technologické prvenství

Foto: MMO - Rozvoj vodíkové mobility v Ostravě

OSTRAVA – Minimalizace uhlíkové stopy, čisté ovzduší a moderní technologie jsou cílem Dopravního podniku Ostrava, který aktuálně vypsal výběrové řízení na pořízení deseti vodíkových autobusů pro vozidla MHD.

Ostrava se stane prvním českým městem, kde vodíkové autobusy v MHD budou převažovat. „Hodnota současné zakázky na vodíkové autobusy je v předpokládané výši 185 milionů korun,“ uvedli zástupci ostravského dopravního podniku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stejné vize se zavedením vodíkové, avšak meziměstské, autobusové dopravy má také vedení Moravskoslezského kraje, který plánuje pořízení rovněž desítky těchto vozů. V souvislosti s vodíkovou MHD se hovoří již několik let také o vybudování inovativní vodíkové čerpací stanice na terminálu v Ostravě-Hranečníku, jejíž projekt je nyní ve fázi před realizací.

Od vodíkové dopravy město i kraj očekávají menší zátěž životního prostředí a to, že se Ostravsko stane bezuhelným regionem.

Dále na našem webu

Urnu s ostatky zesnulého někdo zapomněl na zastávce MHD v Ostravě