Vezměte rodinu na výlet a posnídejte ve Valmezu férově

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Druhá květnová sobota je zasvěcená kampani Férová snídaně. Zapojit se můžete i vy, stačí uspořádat piknik na vašem oblíbeném místě.

„Valašské Meziříčí je fairtradové město a k oblíbené kampani se připojuje každý rok. S ohledem na epidemickou situaci se však v sobotu 8. května nesejdeme na prvním nádvoří zámku Žerotínů, jak jsme zvyklí,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová. To ale nikoho odradit nemusí, stačí vzít košík s férovými dobrotami a vyrazit s rodinou nebo přáteli posnídat na oblíbené místo v přírodě. Letošní ročník totiž nese slogan Snídáme férově, tentokrát na výletě!

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Účastníky možná také zaujme odměna. Stačí se zaregistrovat na webové stránce, kde se vyplní místo snídaně. Poté první tři strávníci, kteří pošlou fotku jídla na emailovou adresu stritezska@mujvalmez.cz, se můžou těšit na balíček s fairtradovými pochoutkami přímo od města. Férová snídaně je pikniková akce na podporu pěstitelů. Koná se tradičně na Světový den pro fair trade. Kampaň organizuje Fairtrade Česko a Slovensko vždy druhou květnovou sobotu.