VIDEO: Hledá se majitel hromady krásných věcí. Nechybí právě vám?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pracovníci celní správy zastavili v Praze 5 vozidlo, které řídil muž se zákazem. Ve voze pak našli velkou hromadu vzácných a starých věcí. Africké masky, obrazy, bankovky a mince, známky a další sběratelské skvosty. Nyní se hledá majitel těchto věcí.

Pro trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti je prověřován případ, který se odehrál v pondělí šestadvacátého dubna,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Pracovníci celní správy totiž zastavili v ulici Rozkošného v Praze 5, kolem sedmnácté hodiny vozidlo Audi. Během kontroly bylo zjištěno, že řidič nemá za volantem co pohledávat, neboť má vysloven soudní zákaz řízení.

Další kontrola a prohlídka vozu odhalila větší množství afrických masek, desítky starých bankovek a mincí, množství obrazů s africkou tématikou, větší množství alb se známkami, brouky zalité v pryskyřici a další sběratelské předměty. „Řidič nebyl schopen na místě, ani později uvést jejich původ,“ doplnil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případ si proto převzali kriminalisté, protože předměty pravděpodobně pocházejí z trestné činnosti. Policisté se nyní obrací na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud předměty, které naleznete na tomto a dalším videu poznáváte, jste jejich majitelem nebo snad majitele znáte, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158.

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR