Známí čeští hudebníci zahrají online na podporu 20 zoo

Ilustrační foto

CELÁ ČR – Hvězdy české a slovenské hudební scény se spojily na podporu 20 zoo v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Koupí vstupenky diváci získají nejen jedinečný hudební zážitek, ale také pomohou vybrat další finance pro zahrady. Benefiční koncert z liberecké zoo se bude vysílat online.

Zoologické zahrady se kvůli několikaměsíční uzávěře ocitly v kritické ekonomické situaci. Cílem dobročinné akce je získat další finanční prostředky, které pomohou zmírnit dopad vládních opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Unikátní streamovaný koncert se odehraje na zahradě Kulturního střediska Lidové sady, které je součástí Zoologické zahrady Liberec. Diváci se tak ocitnou nejen na koncertě plném skvělých interpretů, jako jsou No Name, Rybičky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro a Igor Orozovič s kapelou, ale též v příjemném a vzdušném prostředí, aniž by opustili své domovy. Moderátorem akce bude Libor Bouček a v rámci programu se kromě hudebních vystoupení mohou diváci těšit i na zajímavé rozhovory a krátké virtuální prohlídky zapojených zoo.

Za původní myšlenkou i kompletní realizací akce stojí produkční tým vedený Tomášem Vimmerem. „Když se k nám z médií dostala informace o složité situaci zoologických zahrad, cítili jsme potřebu okamžitě pomoci. Obrátili jsme se s nabídkou na ředitele liberecké zoo Davida Nejedla a po konzultaci se rozhodli uspořádat benefiční koncert pro všech dvacet unijních zoologických zahrad,“ vysvětluje Tomáš Vimmer.

Koncert „Hrajeme pro 20 zoo“ se bude vysílat online v neděli 9. května od 17:00. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na portálu Ticketstream.