Celostátně hledaný se ukrýval ve zchátralé stavbě

Ilustrační foto

BRNO – Pozornosti strážníků městské policie neušel mladík, který se schovával ve zchátralé budově v centru města. Nebyl schopný vysvětlit, co tam dělá a neměl u sebe doklady. Policie poté zjistila, že je v celostátním pátrání.

Hlídka kontrolující lokalitu ve středu Brna zaslechla zvláštní zvuky vycházející z chátrající stavby. Když vstoupila dovnitř, našla zde mladíka, který se před ní evidentně schovával. Dotyčný byl v přítomnosti strážníků nejistý a pokoušel se co nejdřív z místa zmizet. „V tom mu ale kolegové zabránili a vyzvali ho k předložení osobních dokladů,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Nezvaný návštěvník ale tvrdil, že je nechal někde venku před objektem a nadiktoval jim pouze své jméno a datum narození. Ještě než přijela republiková policie ověřit pravdivost jeho nahlášených údajů, přiznal se strážníkům, že utekl z výchovného zařízení. Na místo dorazila státní policie a potvrdila, že je mladík v celostátním pátrání a rovnou si ho převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.