Estakáda se ucpává, pomůže úprava intervalu semaforů?

Byla to spíš vyhlídková jízda, shodují se řidiči. foto: Tomáš Navrátil

PŘEROV – Velké očekávání a zároveň velké zklamání. Tak lze v krátkosti definovat první den ostrého provozu na přerovské estakádě. Kolony vznikající u podjezdu se rázem přesunuly nahoru na most. Nebude tomu tak ale navždy.

Hustota přerovského provozu estakádu nešetřila. Jak rychle řidiči na most vyjeli, tak rychle museli šlapat na brzdy. Nová komunikace se prakticky okamžitě zahltila. Většina řidičů tak stála místo v kolonách dole na vyhlídce nahoře a vpřed pouze popojížděla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Byla to katastrofa. Pořád to stálo. Úleva žádná, spíše mnohem horší z obou směrů,“ vyjádřila svůj názor Jana Děrdová. Podobné svědectví podal Pavel Novák: „Směr Olomouc to stojí nebo jede krokem.“ Situace se tak otočila. Dříve stála auta na příjezdu do Přerova, teď je to na výjezdu ven.

Výstavba estakády byla pouze dílčí součástí velkolepých dopravních staveb, které jsou v Přerově realizovány. Výraznější úleva v dopravě přijde až v okamžiku, kdy bude dostaven kruhový objezd u Lidlu. K tomu by mělo dojít až po prázdninách.

Akutním řešením, které přinese alespoň částečnou úlevu nejen v dopravních špičkách, je úprava délky intervalu na křižovatce I/55XII/II150 a ulice Prostějovské. „Dojde k prodloužení taktu na hlavním tahu a zkrácení výjezdu z Předmostí a Rokytnice. Úprava sice nezabrání kolonám úplně, ale určitě výrazně pomůže,“ slibuje radní Tomáš Navrátil, „po dostavbě kruhové křižovatky u Lidlu už nebude nutný semafor na výjezdu z Předností a bude to fungovat skvěle.“ Řidičům tak nezbývá, než vydržet.

foto: facebook