Gymnázium se stěhuje na náměstí

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – V budově na Velkém náměstí, která byla postavena počátkem minulého století, sídlila nejprve banka, potom úřad a nakonec knihovna. Nyní se na památkově chráněném území usídlí škola, k jejímu stěhování by mělo dojít ještě letos.

V historické budově v Tomkově ulici sídlila dříve knihovna, ta se posléze přestěhovala do budovy nové ve Wonkově ulici. Během posledních dnů se našel nový nájemce, který bude budovu využívat. Jedná se o Biskupské gymnázium, které zde bude provozovat mimoškolní aktivity jako ZUŠ a školní družinu. Roční nájem bude ve výši necelých 350 tisíc korun ročně bez DPH, stěhování proběhne již v průběhu tohoto léta. „Na základě doporučení Komise pro majetek a rozvoj bydlení jsme v radě města schválili jako nájemce hradecké biskupské gymnázium, které má o budovu zájem na dobu neurčitou a chce investovat do její údržby a případných oprav,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.