Kryptoměny jako nástroj pro platby i investování: Co nabízí PlatonCoin

PlatonCoin je digitální měnou platformy Platon Life od firmy Platon Finance. K čemu je možné tuto digitální měnu využít?

PlatonCoin je jednou z prvních českých digitálních měn

Platon Finance je československý fintech holding, provozující platformu Platon Life. Jedná se o digitální ekosystém využívající funkce blockchainu a kryptoměn. Jeho zásadní výhody představuje nadstandardní zabezpečení a uživatelská přívětivost. Navržen byl pro použití firmami i jednotlivci.

Vlastní kryptoměnu PlatonCoin vyvíjela firma Platon Finance od roku 2018. PlatonCoin slouží jako nativní digitální měna celé platformy, pro platby v rámci systému nebo pro ukládání prostředků na pojištěnou digitální peněženku.

Už v roce 2019 se podařilo s touto kryptoměnou vstoupit na DigiFinex, jednu z největších asijských burz. Obchoduje se i na dalších kryptoburzách.

Díky tržní kapitalizaci přes 14 milionu dolarů se v krátkém čase zařadila mezi top 1000 kryptoměn celosvětově.

Tato kryptoměna by se měla do budoucna stát alternativou klasických peněz. Aktuálně je dostupná pro využití ve vybraných partnerských obchodech, jejichž počet neustále roste. Nyní je již možné za ni nakupovat vše od nemovitostí po základní potraviny.

Využívat kryptoměny může každý

PlatonCoin velmi dobře ilustruje, že kryptoměny prokázaly svou životaschopnost a staly se legitimním aktivem umožňujícím i využití pro běžného spotřebitele.

S digitální měnou PlatonCoin by mělo navíc být brzy možné zaplatit například v síti restaurací prostřednictvím mobilní aplikace. V plánu jsou i předplacené platební karty, jejichž využitelnost by v budoucnu měla být celosvětová.

Držitelé kryptoměny také mají možnost se podílet na celém ekosystému Platon Life a využívat rovněž zabezpečenou a pojištěnou kryptoměnovou peněženku.

Další zajímavosti o tomto českém projektu je možné načerpat v článcích Platon Finance na CNN Prima News nebo Platon Finance na aktualne.cz.