Letní filmová škola mění termín, bude i o den kratší

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Nejistota kolem vládních opatření v době epidemie přiměla organizátory 47. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti posunout termín konání o dva týdny. Chtějí tím získat potřebný čas na přípravu akce. Festival bude také kratší.

Hlavním důvodem změny termínu je skutečnost, že pořadatelé nemají ponětí, za jakých podmínek bude možné Filmovku upořádat. „Vzhledem k celkové nejistotě také nevíme, pro kolik návštěvníků budeme moci letos akci uspořádat (restrikce v sálech, restrikce v letních kinech, restrikce ve stanech), proto jsme se rozhodli festival oproti původnímu plánu o jeden den zkrátit,“ oznámila na webu festivalu ředitelka Radana Korená.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Akce se nakonec uskuteční od pátku 6. srpna do čtvrtka 12. srpna. Čtvrtek má být bonusový den se třemi projekcemi v Kině Hvězda.

Prioritou organizátorů bylo zachovat tradiční termín na konci července, situace je ale podle nich bezprecedentní. „Věříme, že výsledek jednání mezi ministerstvy zdravotnictví i kultury a oborovými organizacemi v kultuře brzy dosáhne uskutečnitelné podoby, ať všichni konečně víme, s čím můžeme počítat. Na znovuotevření kulturního prostoru netrpělivě čekáme, pandemická situace má příznivý trend, takže už zbývá jen drobný detail: aby existenci a potřebnost kulturních akcí vzala na vědomí naše vláda,“ doufá Radana Korená.