Mladík sjel na Jižních Svazích ze silnice na parkoviště. Auto se téměř rozpůlilo

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – K vážné dopravní nehodě došlo dnes necelou hodinu po poledni na ulici Okružní na Jižních Svazích. Havaroval tu teprve devatenáctiletý řidič, který zůstal zaklíněný v téměř rozpůleném autě na parkovišti. Ven ho museli vyprostit hasiči.

Nehody si jako první všimli strážníci z místního okrsku, kteří blízko místa šetřili jiný občanský podnět. „Přitom jim však nemohlo ujít, že na parkovišti, které se nachází pod páteřní komunikací sídliště, se čerstvě nachází torzo havarovaného osobního automobilu,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vážné dopravní nehody postupně dorazili i policisté, hasiči a zdravotníci. „Muž, jedoucí ve směru od Kocandy do centra města, sjel se svým autem mimo silnici do prostoru parkoviště, kde poškodil několik vozidel. Naštěstí se v daný okamžik na parkovišti nikdo nenacházel. Při nehodě došlo téměř k rozpůlení vozidla, které se přetočilo na střechu a řidič v něm zůstal zaklíněn hlavou dolů v bezpečnostních pásech,“ popsala událost mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Devatenáctiletého řidiče se pokusili vyprostit strážníci spolu s policisty, to se však nakonec podařilo až hasičům. „Hasiči k vytažení muže použili hydraulické vyprošťovací zařízení a muže vytáhli z vraku vozidla ven. Poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby,“ dodala Javoříková.

„Šetření příčin dopravní nehody, při níž došlo k úplnému zničení osobního automobilu řidiče a poškození několika dalších, provádí dopravní služba republikové policie,“ dodal Pavel Janík.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín