Na brněnském výstavišti očkují 17 tisíc pacientů týdně

Zdroj: FN Brno

BRNO – Téměř 17 tisíc naočkovaných lidí týdně, přes 3 tisíce obyvatel denně. Taková je bilance v očkovacím centru na brněnském výstavišti. Nové termíny teď využívají i pracovníci vysokých škol nebo pečující osoby.

Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví se další skupiny budou moci zaregistrovat již brzy. Na tento týden jsou stále volné termíny na očkování. Díky více očkovacím látkám je možné termíny navýšit. „Nyní očkujeme téměř 17 tisíc lidí týdně. Od otevření očkovacího centra počítáme s denním minimem 4 tisíce. Postupně jsme se vypracovali, že logisticky zvládneme kolem 5,5 tisíc denně, v krizových situacích i 7 tisíc občanů. Je to jen o počtu očkovacích dávek, které dostaneme,“ říká zdravotnický náměstek FN Brno Ondřej Ludka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přitom ještě v minulém týdnu bylo volných termínů nedostatek a lidé dlouho čekali. To se nyní změnilo. Tento týden výstaviště dostalo více volných látek, a tak mohlo oslovit i Masarykovu univerzitu a Vysoké učení technické, jelikož se nyní mohou očkovat i akademičtí pracovníci, kterých je kolem 6 tisíc. Díky volným termínům se lidé mohou dostat na očkování již druhý den po registraci. Na druhou stranu praktikům vakcíny stále chybí, dodávky Pfizer/BioNTech tak mají očkovací centra, protože praktičtí lékaři by ve svých ordinacích těžko uchovávali vakcíny při teplotě -80 stupňů.