Požár na Břeclavsku způsobil škodu 1,2 milionu korun

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV – Ve středu ráno vyjelo 10 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů k požáru rodinného domu do obce Novosedly na Břeclavsku. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. Požár způsobil škodu 1,2 milionu.

Operační středisko vyhlásilo poplach deseti hasičským jednotkám. Plameny zasáhly střechu a dvůr rodinného domu. Hasiči proto museli proti ohni nasadit až 5 vodních proudů. Podařilo se jim zabránit rozšíření na okolní objekty a plameny byly po půl hodině pod kontrolou. Pak následovalo dohašování. Přivolaný statik určil, že poškozená štítová zeď musí být částečně stržena. Hasiči tedy rozebrali narušené zdivo a místo vytyčili páskou. „Zásah byl na místě ukončen krátce před 11. hodinou. Předběžně odhadnutá škoda je 1,2 mil. korun. Jednotkám se podařilo uchránit majetek za 3,5 milionu. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektrickém zařízení,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.