Rokytnice se dočká nových parkovacích stání

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Na ulici Okružní pod areálem základní školy Rokytnice přibude 18 nových parkovacích stání, opraví se také přilehlá silnice. Kromě těchto stavebních prací probíhá ještě jiná, a to druhá etapa opravy komunikace.

Práce probíhají na 100 metrů dlouhém úseku od konce stávajících šikmých stání u domu číslo 443 až po dům číslo 434. „V rámci této akce vznikne na ulici Okružní osmnáct nových parkovacích stání a jedenáct dalších bude opraveno. Současně dojde v uvedeném úseku k opravě vozovky při zachování současného směrového a šířkového uspořádání,“ upřesnil starosta Jiří Růžička. Stavební práce by měly končit v červenci, celkové náklady se vyšplhají na 1,5 milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na ulici Okružní ale probíhá i další akce, od dubna zde zhotovitel provádí druhou etapu opravy komunikace, a to v úseku mezi bytovým domem číslo 445 a křižovatkou za mostem přes Rokytenku. Oprava si vyžádá z rozpočtu 9,5 milionu korun a také potrvá do července. Při ní dojde k opravě silnice a parkovacích ploch, předláždění chodníků na autobusových zastávkách nebo výměně přístřešků s lavičkou. Zábradlí v místě pro chodce u základní školy bude vyměněno za silniční třímadlové a stávající zábradlí u zastávky Kotovo a na opěrné zdi parkoviště před domy čísla 443 a 444 budou renovována.