Se zákazem řízení a pod vlivem drog usedl za volant

TRUTNOVSKO – Policisté zadrželi v uplynulých dnech při běžné silniční kontrole 42letého muže, který řídil osobní vozidlo Hyundai, u něhož nebyla platná technická kontrola. To však nebylo zdaleka všechno.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, muž byl zadržen v obci Rudník v části Arnultovice. Policisté na místě provedli u šoféra dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která dopadla negativně, ale test na drogy vyšel pozitivně. Příslušníci muže vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve a moči, což odmítl. Hned poté byl hříšník odvezen na policejní služebnu a tam u něj při prohlídce byla v sáčcích nalezena marihuana a také pervitin.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ říká mluvčí. Pokud muži bude prokázána vina, tak se může dostat za mříže až na pět let.