Souboj pod Pražským hradem? Netradiční výběr zbraní

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Ke konfliktu došlo mezi zákaznicí a prodavačem v obchodě v Nerudově ulici. Zákaznice vytáhla na prodavače teleskopický obušek. Prodavač měl svůj. Proč ke konfliktu došlo?

V době příjezdu hlídky městské policie se žena pohybovala před vchodem do provozovny, vyhazovala věci z batohu a slovně napadala kolemjdoucí,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci došli za oznamovatelem do prodejny, který jim osvětlil, k čemu v obchodě došlo. Na začátku konfliktu bylo napomenutí ženy, že si má zakrýt dýchací cesty.

Žena pak začala být agresivní, vyhrožovala prodavači smrtí a nakonec z batohu vytáhla teleskopický obušek a postavila se do útočného postoje. Prodavač naštěstí nejprve zavolal strážníky prostřednictvím tísňové linky 156 a pak si připravil svůj obušek. Žena, když viděla, že je prodavač také ozbrojený, provozovnu opustila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ani při jednání se strážníky si žena dýchací cesty nezakryla. Byla stále agresivní a dokonce se pokusila jednoho ze strážníků kopnout do obličeje. Skončila na zemi v poutech. Třicetiletá žena jevila známky požití psychotropních a omamných látek. K tomu se také strážníkům přiznala. Strážníci v batohu objevili jak obušek, tak také injekční stříkačky, které umístili do speciálního boxu. Ženu si převzali záchranáři a jejími přestupky se nyní bude zabývat správní orgán.