Táborský umělec Teodor Buzu vystavuje Doteky času

TÁBOR – Propojení, nebo také souznění. To by mohlo být mottem unikátního projektu nepřehlédnutelného táborského umělce moldavského původu, který sám sebe rád nazývá něžným barbarem. Výstava Doteky času vás zavede nejen mezi jeho obrazy a kresby, ale můžete obdivovat i malbu na hedvábí a porcelán. Část výstavy věnoval Teodor Buzu i zesnulému táborskému básníkovi Lumíru Slabému.

Nejde jen o souznění starších a současných děl. K propojení dochází i mezi různými technikami a formáty, takže Doteky času na vás budou působit stejně jako na umělce. „Co je to obraz? Je to okamžik prožitku v určitém čase. A když si prohlížím jakýkoli svůj obraz, automaticky se dostanu do doby, kdy jsem ho tvořil,“ vysvětluje Buzu, co se ukrývá pod názvem výstavy. „Myslím, že to je v Táboře vůbec poprvé, co bude jeden umělec vystavovat hned ve dvou galeriích najednou. Budu sedět na dvou židlích,“ žertuje na svůj účet muž, který se považuje za realistu věřícího na zázraky.

Práce Teodora Buzu najdete v táborské Galerii U Radnice, kde budou vystaveny obrazy a kresby, a v Galerii Ambit, která ožije malbou na hedvábí a na porcelán. Část výstavy Doteky času je věnována nedávno zesnulému táborskému básníkovi, cestovateli a hudebníkovi Lumíru Slabému, kterému tak chce Teodor Buzu vzdát hold. V galerii U Radnice tak uvidíte několik ilustrací ke knize Lumírových básní. Výstavy můžete navštívit do 22. července.