Tachovští policisté hledají svědky tří nehod, od kterých viníci ujeli

TACHOVSKO – Tachovští dopravní policisté se obrací na veřejnost a hledají svědky tří dopravních nehod, které se staly v uplynulých dnech na Tachovsku. Viníci z místa ujeli a policisté po nich nyní pátrají.

První nehoda se stala v době od 1. do 17. března letošního roku v obci Pavlovice. „Zatím neznámý řidič s nezjištěným vozidlem poškodil dřevěné oplocení domu č. p. 117 a z místa nehody ujel, aniž by si splnil svoji zákonem stanovenou povinnost. Vzniklou škodu policisté odhadli na 10 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhá nehoda se stala 17. dubna letošního roku před 22. hodinou v obci Svojšín. Ve směru do centra obce jel neznámý řidič s nezjištěným autem. Z dosavadního šetření je zřejmé, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré silnici při projíždění zatáčky nezvládl řízení a přední částí vozidla narazil do oplocení vjezdové brány domu č. p. 150. „I tento řidič z místa ujel, aniž by si splnil svoji zákonnou povinnost. Vzniklá škoda, kterou řidič způsobil, dosáhla výše 50 000 korun,“ pokračovala mluvčí.

Poslední nehoda se stala z 30. dubna na 1. května letošního roku v obci Boječnice. „Před domem č. p. 3 poškodil zatím neznámý řidič s nezjištěným vozidlem na odstavné ploše zaparkovaný autobus značky Iveco. Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši kolem 30 000 korun. V souvislosti s tím dopravní policisté žádají občany, kteří mohli být svědky uvedených nehod, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na tel.: 974 322 015 nebo na linku tísňového volání 158,“ uzavřela Dagmar Jiroušková.