VIDEO: Řidič srazil cyklistku dveřmi. Policie Hledá svědky dopravní nehody

ilustrační foto: pixabay.com

BŘECLAV – V pondělí 19. dubna před půl jedenáctou dopoledne došlo v břeclavské ulici Osvobození nedaleko místní pošty k dopravní nehodě. Řidič zaparkovaného červeného vozu měl dveřmi srazit cyklistku.

Řidič zřejmě seniorku na kole přehlédl a otevřel dveře, když kolem něj projížděla. Cyklistka poté spadla. Řidič se ženě omluvil a považoval tím událost za ukončenou. Seniorka ale nebyla vpořádku. Zranění, o kterém se domnívala, že není vážné, nepřestávalo ani po týdnu bolet, proto musela na ošetření do nemocnice. Až tam zjistila, že má několik zlomenin. „Policisté proto žádají řidiče, který měl seniorku srazit, aby se přihlásil na telefon 602469135. Na stejném čísle přivítají policisté k případu i svědectví dalších osob, zejména žen, které seniorce po nehodě pomáhaly, nebo kamerové záznamy z projíždějících vozidel,“ vyzval policejní mluvčí David Chaloupka. Na přiloženém videu je vidět cyklistka přijíždějící k zaparkovaným vozidlům. Kamera se otáčí, samotný střet není zachycen, v následujícím záběru už je vidět seniorka po nehodě na chodníku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.